УКРАЇНА

Процес передачі Україні 17 в’язнів із Криму близький до завершення – омбудсмен РФ

УКРАЇНА/Процес передачі Україні 17 в’язнів із Криму близький до завершення – омбудсмен РФ
Зберегти
Вигляд

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова розповіла про хід процесу передачі Україні 17 ув'язнених, які відбувають покарання в анексованому Криму, пише російське агентство «РИА Новости».

«Все знаходиться на розгляді органів влади, все рухається. Тобто там вивіряються списки. Ми з нею (українською уповноваженою з прав людини Лутковською – ред.) на постійному зв'язку, і я сподіваюся, що якесь рішення буде прийнято найближчим часом», – сказала Москалькова.

Омбудсмен Росії також підкреслила, що тепер з'явилася впевненість у тому, що кримських ув'язнених приймуть в Україні.

«Я як уповноважений з прав людини очікую рішення від заступника керівника уряду Дмітрія Ніколаєвіча Козака. Він дуже уважний завжди до цих проблем, збирав нараду з цього питання, були дані розпорядження, як розглядається ця передача. Це ж не лист, яке можна надіслати поштою, а люди, яких потрібно передати і мати впевненість у тому, що та сторона (Україна – ред.) прийме», – сказала Москалькова.

«І ми таку впевненість сьогодні маємо, тому що керівник пенітенціарної системи надіслав на ім'я Лутковської, а Лутковська переслала мені підтвердження, що українська сторона готова прийняти цих 17 засуджених», – додала омбудсмен Росії.

Раніше омбудсмени Росії і України домовилися про переміщення засуджених в Криму для відбування покарання в Україні. Український омбудсмен Валерія Лутковська уточнила, що мова йде про в’язнів, які були засуджені українським судом до 18 березня 2014 року.

Пов`язані новини