Проти заступника генерального прокурора Давіда Сакварелідзе порушено кримінальну справу за статтею «захоплення державної установи».

Про це написав у Facebook народний депутат Мустафа Найєм.

Найєм зазначив, що справу порушив перший заступник Генпрокурора Володимир Гузир через залучення спецпідрозділу «Альфа» під час обшуків у чиновників з органів прокуратури.

«Справа в тому, що в ході затримання чиновників був використаний загін Альфа, яким довелося виламувати двері в кабінетах затриманих чиновників», – написав нардеп.

«У Києві затримані перший заступник голови слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. За моєю інформацією, під час затримання у чиновників було виявлено в цілому близько 500 тис дол США, а також коштовності та цінні папери», – повідомив Найєм.

 

За його словами, під час обшуку у Шапакіна було знайдено $130 тис. у кабінеті, $30 тис та 22 тис євро у будинку, $170 тис і 500 тис гривень у квартирі, документи на депозитні вклади на суму 800 тис гривень, а також незареєстровану вогнепальну зброю і боєприпаси.

Під час обшуку у Корнійця також було знайдено 35 пакетів з діамантами із загальною кількістю 65 каменів.

/ UPD

Водночас сам Сакварелідзе у повідомленні в Facebook не уточнив, чи порушено проти нього кримінальну справу за статтею «захоплення державної установи».

Він також повідомив подробиці затримання посадовців ГПУ та прокуратури Київської області.

«Ми отримали інформацію від підприємця, що займається видобутком піску, про вимагання з боку працівників прокуратури Київської області, дії яких, по суті, призвели до зупинки його бізнесу. Він відмовився пристати на незаконну угоду і, повіривши нам, передав деталі справи. Генеральна інспекція ГПУ спільно з СБУ оперативно зайнялася цією проблемою і з'ясувала цікавий факт: київські прокурори діяли не самі по собі, а під керівництвом «великого начальника» зі стін Генпрокуратури, який уявляв себе недоторканним», – написав Сакварелідзе.

За його словами, під час обшуків у фігурантів були знайдені 400 тисяч доларів готівкою, автомат Калашникова та холодну зброю, багато ювелірних виробів і 39 пакетів з діамантами.

 

Заступник генпрокурора зазначив, що наразі порушено кримінальну справу за ч.4 ст.368 КК України, що передбачає безальтернативне позбавлення волі від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади, спеціальної конфіскацією та конфіскацією майна.

/ фото facebook.com/slavik.karamazov, СБУ

Поділитись: