Після зриву електронного декларування та відмови міжнародних партнерів надавати економіці країни фінансову допомогу, українська валюта може значно знецінитись.

Про це заявили представники Реанімаційного пакету реформ та депутати, коментуючи запуск системи е-декларування активів держслужбовців «у тестовому режимі», передає журналістка Громадського.

За їх словами, обов'язковою вимогою надання Україні - 4млрд доларів допомоги МВФ та 1,2 млрд євро від ЄС – є запуск системи електронного декларування 15 серпня в повноцінному, а не тестовому режимі.

«Це вбивство безвізового режиму і фінансові допомоги від МВФ та ЄС. Без цього гривня знеціниться. Вбито не лише можливість притягнути чиновника до відповідальності, створено можливість приховувати свої статки ціною безвізу і подальшим збіднінням українців», – сказав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, відмова в атестації електронного декларування носить політичний характер.

«Немає жодної причини не дати атестат відповідності. Це питання не юридичне, а політичне», – сказав він.

Депутат від БПП Сергій Лещенко, в свою чергу, назвав провал е-декларування корупційною контрреволюцією. «Все що відбуваєтчя є значно ширшим явищем – це корупційна контрреволюція», – сказав він.

Лещенко каже, що вона складається з декількох факторів: тиск на НАБУ як намагання знищити єдиний незалежний антикорупційний орган, призначення кума президента очільником ГПУ і провал із запуском е-декларування.

За словами депутата від БПП Мустафи Найєма, ситуація, яка відбувається з е-декларуванням, свідчить про те, що країна після Януковича зовсім не змінилась.

«Я не знаю чи соромно президенту, але мені надзвичайно соромно, бо сьогодні я маю сказати представникам глобального Transparency, люди які надзвичайно впливають на інвестиційний рейтинг країни, оскільки гарантують чи є боротьба з корупцією чи її немає, про те, що наш президент не дотримує слова. Наші посадовці імітують боротьбу з корупцією і, на жаль, цього не приховують», – сказав експерт з питань адвокації Реанімаційного Пакету Реформ, член правління Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.

Нагадаємо, 12 серпня Держслужба спеціального зв'язку відмовила в атестації електронного декларування. 

Без атестату Держспецзв'язку, подані чиновниками декларації, не матимуть юридичної ваги

Президент Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів чиновників має стартувати в Україні з 15 серпня, його відкладання не припустимо і не розглядається

15 серпня голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявила про запуск відомством системи електронного декларування.

Поділитись: