Провокації в «Придністров’ї» та велика зустріч у Німеччині для військової допомоги Україні: головні новини дня 26 квітня
росія влаштовувала нові провокації у «Придністров’ї», а в Німеччині зібралися представники понад 40 країн для консультацій щодо оборони України. Головні новини дня 26 квітня.
Нові ракетні удари
Уранці дві російські ракети влучили в одне з підприємств Запоріжжя. Третя ракета розірвалась у повітрі. Пошкоджень та руйнацій зазнали інфраструктурні об'єкти підприємства. За попередньою інформацією, одна людина загинула, ще одна дістала поранення.
Також російські війська завдали ракетний удар по Одеській області. Внаслідок цього пошкоджений міст через Дністровський лиман.
Медпотяг почав курсувати
У перший рейс вийшов новий потяг-мінігоспіталь. Він містить кілька вагонів, зокрема й вагон інтенсивної терапії. Його запустила «Укрзалізниця» у співпраці з Міністерством охорони здоровʼя та організацією «Лікарі без кордонів».
Такий транспорт дозволить евакуювати з «гарячих» областей України хворих, поранених і травмованих громадян для подальшого спеціалізованого лікування. Поки що спеціальними медичними потягами із зон бойових дій перевезли майже 300 пацієнтів разом із членами їхніх сімей.
Декомунізація продовжується
У Києві почали демонтувати бронзову скульптуру двох робітників під Аркою дружби народів, встановлену в центрі столиці 1982 року «на знак возз'єднання України з росією». Обіцяли завершити роботи до кінця дня.
«8 метрів металу так званої дружби двох народів демонтуємо. І що символічно, коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника…» — розповів мер столиці Віталій Кличко.
Історична зустріч
На авіабазі ВПС США «Рамштайн» у Німеччині відбулася стратегічна зустріч Консультативної групи щодо оборони України за участі понад 40 країн — як членів НАТО, так і позаблокових. На зустрічі був присутній зокрема міністр оборони України Олексій Резніков.
За її результатами про конкретні домовленості ще не повідомляли. Водночас міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що союзники зустрічатимуться тепер щомісяця для обговорення військової стратегії та допомоги Україні.
Остін подякував країнам, які прийшли на допомогу Україні, зазначивши: «Ми не можемо гаяти час».
«Робота, яку ми проробили разом у рекордно короткий термін, мала величезне значення на полі бою. Президент Зеленський дав це зрозуміти, коли ми зустрілись у неділю в Києві», — сказав Остін.
Він нагадав, що Німеччина 26 квітня оголосила про надання Україні 50 зенітних броньованих машин: «І це важливо. Ми бачимо більше з кожним днем. І я аплодую всім країнам, які піднялися та підіймаються, щоб задовольнити цей попит. Сьогоднішні брифінги ясно показали, чому найближчі тижні будуть такими важливими для України».
Провокації в «Придністров'ї»
Уранці 26 квітня в «Придністров'ї» повідомили про ще два вибухи. Сказали, що ними були пошкоджені дві антени, які ретранслювали радіо росії.
А напередодні влада невизнаного «Придністров’я» повідомила, що «Міністерство держбезпеки» у Тирасполі обстріляли з гранатометів. Українські розвідники на це заявили, що вибухи є провокацією, яку організувала федеральна служба безпеки рф для нагнітання та нарощування антиукраїнських настроїв.
Водночас президентка Молдови Майя Санду назвала вибухи у «Придністров’ї» результатом протистояння «внутрішніх сил, які зацікавлені в дестабілізації ситуації». А от у Зеленського переконані, що так росія «натякає Молдові, аби вона чекала "гостей"».
Увечері рф продовжила провокації. Так, жителі невизнаної «ПМР» отримали СМС нібито від імені Збройних сил та спецслужб України. У них міститься попередження про «ракетний та артилерійський» удар по території «ПМР».
Готова до ембарго
Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що Німеччина готова припинити постачання російської нафти. Найближчими днями планують знайти альтернативу поставкам з рф, хоча раніше Берлін казав, що не буде готовий до такого навіть до кінця року.
Колаборанти у Херсоні
В окупованому Херсоні російські війська «призначили» нових керівників-колаборантів. Так, у будівлі міськради окупанти провели «нараду», під час якої представили так званих «голову Херсонської обласної адміністрації» Володимира Сальдо та «голову Херсонської міської адміністрації» Олександра Кобця.
Переговори з путіним щодо Маріуполя
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган під час телефонної розмови з главою рф володимиром путіним порушив тему про ситуацію в Маріуполі. путін йому відповів, що «місто звільнене і бойові дії там не ведуться».
А щодо українських військових, які тримають оборону на «Азовсталі», сказав: «Київська влада має взяти на себе політичну відповідальність і, керуючись гуманними міркуваннями, віддати їм наказ скласти зброю. Військовополоненим гарантується життя, медична допомога та поводження з ними відповідно до міжнародно-правових норм».
Про те, що бойові дії в Маріуполі нібито уже не ведуться, глава рф сказав і генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, який приїхав у Москву. Гутерреш заявив, що ООН та Міжнародний комітет Червоного хреста (МКЧХ) готові працювати з військовими росії та України для евакуації цивільного населення з Маріуполя.
Погрози кремля
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на погрозливу заяву очільника мзс росії сергія лаврова про нібито реальну загрозу третьої світової війни та ядерної війни. За словами Кулеби, такі заяви свідчать про те, що росія «втрачає останню надію» відлякати світ від підтримки України.
«Це лише означає, що Москва відчуває поразку в Україні. Тому світ має ще більше нас підтримати, аби ми перемогли і захистили європейську та глобальну безпеку», — написав український міністр.
- Поділитися: