УКРАЇНА

ProZorro дає можливість громадськості контролю за закупівлями у державі – експерт

УКРАЇНА/ProZorro дає можливість громадськості контролю за закупівлями у державі – експерт
Зберегти
Вигляд

З початком роботи в Україні системи ProZorro громадськість отримала інструмент контролю за будь-якими закупівями у державі.

Про це в ефірі Громадського сказав Гліб Канєвський, експерт центру «Ейдос».

«Громадськість фактично отримала інструмент в свої руки, практичний, легкий, за допомогою якого вона може будь-яку лікарню, будь-який ЖЕК, підприємство чи орган влади на території України промоніторити. А врешті-решт недоброчесні чиновники отримали попередження, що як би вони не намагалися приховати те, що вони хочуть закупити за бюджетні кошти у своїх фірм, рано чи пізно це буде оприлюднено», - сказав Канєвський.

Нагадаємо, Рада 25 грудня 2015 року прийняла закон, що встановлює обов'язкове проведення усіх державних закупівель через систему електронних закупівель ProZorro з 1 квітня 2016 року для міністерств і великих держкомпаній, а з 1 серпня 2016 року – для всіх держкомпаній і держорганів.

ProZorro визнали переможцем на міжнародному конкурсі World Procurement Awards 2016 в категорії «Державні закупівлі»

Разом з тим, правозахисна організація Transparency International Ukraine повідомляє про те, що держустанови навчились обманювати систему закупівель ProZorro.

Київський міський клінічний онкоцентр в квітні 2016 року купив через ProZorro 50 швабр за 123 тисячі гривень.

Наприклад, німецькі швабри Vermop, які були придбані онкоцентром за 123 тисячі гривень, в системі були вказані як «пристрій з утримувачем та насадкою». На такий тендер було подано лише одну заявку – від ТОВ «Госпитальный менеджмент».

Пов`язані новини