Життя

При спробі втечі затримано двох російських найманців – СБУ

Життя/При спробі втечі затримано двох російських найманців – СБУ
Зберегти
Вигляд

Двох громадян Росії, які воювали на боці бойовиків «ДНР», було затримано при спробі втечі за межі України. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Мешканець Владикавказа «Л» був затриманий на пропускному пункті «Іловайськ» в Донецькій області. Затриманий розповів, що піддавшись пропаганді російських ЗМІ щодо нібито притисків та геноциду російськомовного населення, 4 липня поїздом Владикавказ-Москва прибув до міста Шахти Ростовської області для подальшого переправлення до України та участі у незаконних збройних формуваннях. Перед цим знайшов в Інтернеті телефон «московського військкомату» і по телефону отримав інструкції від особи на ім’я «Рустам». В армії затриманий громадянин РФ не служив, однак йому пообіцяли, що він пройде відповідне навчання.

Після прибуття до міста Шахти виїхав до України у складі групи з 10 осіб, серед яких було 3 колишні військовослужбовці ВДВ ЗС РФ, котрі вже проходили «бойові точки». Група автобусом доїхала до м.Донецьк Ростовської обл. та без будь-яких перешкод з боку військовослужбовців російського прикордонного блокпосту пішки перетнула державний кордон з Україною. Після цього найманці на автомобілі без зупинок приїхали до Донецька, де їх групу зустрічав особисто Павло Губарєв.

Другий затриманий «В» є уродженцем Уфи, його затримали на КПП «Успенка». Під час допиту він повідомив, що 8 червня незаконно прибув в Україну повз прикордонний пункт «Ізварино» для вступу до підрозділів терористичної організації ДНР. За сприяння посередника на ім’я «Дмитро» (громадянин РФ) прибув до Горлівки під приводом доставки гуманітарного вантажу, після чого залишився та долучився до злочинної діяльності «ДНР». У період з 8 до 30 червня перебував у штабі «ДНР» в Горлівці. З 30 червня до 20 липня громадянин РФ проходив службу на блокпості терористів «Майорський» у складі угруповання «Витязі Донбасу», основним завданням котрого є охорона блокпостів.

Пов`язані новини