Змагання на швидкість поїдання вареників і смачнючий український борщ із пампушками – просто серед каліфорнійських пальм. А ще – показ модної етно-колекції, ярмарок, концерт і збір коштів для постраждалих від війни на Донбасі. Все це – в Сакраменто. Майже 150 тисяч українців мешкає в столиці штату Каліфорнія. Та донині вони не зустрічались аж так масово.

На відміну від наших у Чикаго чи канадської діаспори, тутешні україно-американці виїхали за океан порівняно недавно, й аж такими вже патріотами себе не вважали. Усе змінив Євромайдан, анексія Криму і вторгнення Росії на схід України. Тепер люди прагнуть зберегти власну ідентичність і об’єднуються заради миру. Каліфорнійці з благодійної організації Ukraine Relief – Сергій Вронський і Влад Скоць – вирішили зібрати всіх «наших» в передмісті Сакраменто. Приїхали не всі. Однак, кількість відвідувачів фестивалю Ukrainian Fair: Together for Peace побила всі рекорди, а допомоги Україні зібрали на кількадесят тисяч доларів...

+40 за Цельсієм не зашкодили камері журналіста Громадського Богдана Кутєпова, і він зняв для вас майже все, що там відбувалось.

/Богдан Кутєпов

Поділитись: