Держприкордонслужба опублікувала відео переговорів екіпажу корабля берегової охорони України «Поділля» з екіпажами російських суден, які незаконно ведуть промислову діяльність у виключній морській економічній зоні України.

Під час однієї з розмов російський моряк з борту «Иртиш» каже, що працює у цих водах нібито згідно з дозволу уряду Росії. На повідомлення про те, що такі дії порушують законодавство України та міжнародне морське право, співрозмовник каже, що «має всі дозволи від Росії» та радить «звертатися з претензіями до уряду Росії».

На запитання про те, чи має він дозволи від України, росіянин каже, що не вповноважений про це розмовляти і припиняє зв'язок.

Прикордонники зазначають, що судно «Иртиш» займається видобутком піску в Каркінітській затоці.

Також корабель українських прикордонників підійшов до російської бурової платформи МСП-2, яка встановлена в українському Голіцинському газоконденсатному родовищі. Після наближення українського корабля роботи на платформі припинилися, а п'ять озброєних людей зайняли бойові позиції.

Після цього українців почав переслідувати російський бойовий корабель «Сметливий», який супроводжував український корабель до кромки територіальних вод поруч з Одесою. Коли прикордонники зв'язалися з ним і запитали про мету переслідування і подальші наміри, а також повідомили, що він підходить до українських вод, там заявили, що не перебувають у водах України, однак переслідування зупинили.

Поділитись: