ENRU

На Одещині зупиняли іноземне судно, що було в портах анексованого Криму

E511fff2483f8e07e
Затримане на Одещині судно, яке заходило у закриті порти анексованого Криму Фото: Державна прикордонна служба

Прикордонники Одеського загону морської охорони зупиняли іноземне судно під прапором Белізу, яке заходило до закритих портів анексованого Криму.

Про це йдеться у повідомленні прикордонної служби України.

Наголошується, що українські службовці відстежували шлях судна за його унікальним ідентифікатором, попри те, що воно змінило прапор та назву.

Номер ІМО лишається пов’язаним із корпусом судна протягом всього часу його існування, незалежно від зміни назви, прапору чи судновласника.

Теплохід «SAN PORFYRIOS» (прапорт Беліз) був зупинений   прикордонниками Одеського загону морської охорони Держприкордонслужби в українських водах річки Дунай під час прямування з Румунії до Греції.

За попередніми даними, судно під назвою «Sava Lake» (прапор Панама) та тим самим ІМО, що несе на борту «SAN PORFYRIOS» (прапор Беліз), неодноразово протягом 2014-2015 років заходило до закритих портів Криму.

«На борту наявні суднові документи, в яких зафіксовані неодноразові заходи с/в «SAN PORFYRIOS» до закритих портів АР Крим. На той час судном керував інший капітан, а екіпаж неодноразово змінювався. Проте один з помічників капітана двічі був в портах АР Крим на цьому судні, а тому є порушником законодавства про тимчасово окуповані території», — йдеться у повідомленні.

Стосовно іноземного громадянина – помічника капітана — винесено заборону в’їзду в Україну на 3 роки.

Також Україна продала два арештовані російські танкери за 10,1 млн гривень.

Раніше Україна та ще 4 країни приєдналися до санкцій ЄС через анексію Криму.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram