Економіка

Припинено діяльність найбільшого в Україні «конвертаційного центру» - Аваков

Економіка/Припинено діяльність найбільшого в Україні «конвертаційного центру» - Аваков
Зберегти
Вигляд

Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України спільно з Генеральною прокуратурою України припинили діяльність найбільшого в країні «конвертаційного центру», грошовий обіг якого у 2014 році склав мільярд гривень. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Центр розташовувався в Києві та надавав «послуги» з конвертації коштів та мінімізації податкових зобов'язань понад тисячі підприємств реального сектору економіки.

У схемі були задіяні банківська установа – ПАТ КБ «Стандарт», понад 40 підприємств з ознаками фіктивності, транзитні підприємства та понад 30 фізичних осіб, з рахунків яких кошти переводилися в готівку.

Під час семи обшуків вилучено близько 5 мільйонів гривень, 17 печаток підприємств з ознаками фіктивності, первинні бухгалтерські документи, а також чотири одиниці зброї та набої до неї.

Крім цього, накладено арешт на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та фізичних осіб, задіяних у злочинній схемі на суму близько 4 мільйонів гривень.

В ході документування встановлено причетність до діяльності «конвертаційного центру» близько 10 осіб. Крім того встановлено корупційні зв’язки організаторів «конверцентру» з керівництвом однієї з районних податкових інспекцій м. Києва.

Пов`язані новини