Присяжні засідателі у справі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха винесли вердикт. Як повідомив журналіст Антон Наумлюк, обох українців визнали винними. При цьому колегія вирішила, що Станіслав Клих заслуговує поблажливості по ряду звинувачень.

«Колегія присяжних визнала українців винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу «Вікінг», загибель і поранення кількох десятків російських солдатів», - повідомив Наумлюк.

Держобвинуваченню тепер належить сказати, яке покарання воно вимагає для підсудних, а судді – винести вирок.

«24 числа обговорення вердикту і прокурор запросить термін покарання. Після цього суддя піде в дорадчу для винесення рішення», - сказав Наумлюк.

З його слів, за час оголошення вердикту, Карпюк спокійно стояв, трималися за прути клітки, зосереджено слухаючи. Клих читав газету і на те, що відбувається не звертав увагу.

На оголошення вироку присяжних Карпюк та адвокат Ілля Новіков вдягнули вишиванку.

Нагадаємо, у Верховному суді Чечні розпочалися дебати сторін у справі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Прокурори на дебатах використали свідчення, які Карпюк і Клих давали під тортурами. Проте адвокати вказали суду у Чечні на протиріччя у даних сторони обвинувачення.

Активістка «Центру громадянських свобод» Марія Томак вважає, що Верховний суд Чеченської республіки маніпулює присяжними у розгляді справи українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

За її словами, суддя відмовив залучити близько 20 відеодоказів, на яких свідкидають покази щодо Карпюка і Клиха.

 

Поділитись: