Судовий процес над головою Міжнародного Валютного Фонду Крістін Лагард почнеться 12 грудня цього року. Про це повідомляє France 24 з посиланням на заяву французького суду у понеділок.

Її судитимуть за участь у виплаті 400 млн євро бізнесмену Бернарду Тапі. Тоді, у 2008 році, Лагард займала посаду міністра фінансів.

Вищий апеляційний суд Франції відхилив її апеляцію проти наказу судді в грудні. Згідно з наказом, вона мала постати перед Юридичним судом Республіки, спеціальним судом, який займається посадовими злочинами міністрів.

"Вона буде присутня," сказав адвокат Лагард Патрік  Майсонневю Reuters.

Судовий процес, який триватиме до 20 грудня, стане п'ятим в історії трибуналу, який складатиметься з трьох суддів і шести депутатів від верхньої і нижньої палат парламенту.

Лагард звинувачується в халатності, в результаті чого державні кошти були використані неналежним чином для затвердження рішення про дозвіл арбітражу поза судом в суперечці з Тапі, прихильником консервативного екс-президента Ніколя Саркозі.

Паризький апеляційний суд зобов'язав Тапі відшкодувати кошти державі, але бізнесмен подав апеляцію, яка до сих пір розглядається.

Тапі подав до суду на державу про компенсацію після продажу своєї частки в компанії Adidas Credit Lyonnais в 1993 році. Тапі стверджував, що банк обдурив його, оскільки пізніше перепродав його частку за набагато більшу суму.

Поділитись: