Політика

Псевдоспостерігачів на “виборах” в “ДНР” оголосять персонами non grata – СБУ

Політика/Псевдоспостерігачів на “виборах” в “ДНР” оголосять персонами non grata – СБУ
Зберегти
Вигляд

Людей, які виконують функції “спостерігачів” на незаконному голосуванні на Донбасі, оголосять персонами non grata в Україні. Про це заявляють у Службі безпеки України.

“Сьогоднішні події в терористичних ДНР і ЛНР є актом насильства над українськими громадянами і не мають нічого спільного з виборами. Служба безпеки та Міністерство внутрішніх справ України кваліфікують все, що відбувається сьогодні на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, як масштабний злочин проти українських громадян, і документують масові факти терору, залякування, шантажу, підкупу, примусових робіт та викрадення людей”.

СБУ заявляє про численні факти порушення прав людини іа законодавства бойовиками на сході.

На думку працівників спецслужби, все це відбувається під прикриттям іноземних псевдо-спостерігачів, які уже, або будуть оголошені персонами non grata на території України.

“Їхню діяльність ми трактуємо як злочинну підтримку бойовиків-терористів. Вони стали спільниками бандитів”, – йдеться у заяві.

На Донбас "спостерігати" за голосуванням сьогодні приїхали представники маргінальних ультраправих та ультралівих закордонних організацій. Крім того були "делегації" з невизнаних утворень на зразок Південної Осетії.

У контрольованих проросійськими сепаратистами частинах українського Донбасу розпочалося голосування на так званих «виборах». Лідери угруповань «ДНР» та «ЛНР» стверджують, що учасники «волевиявлення» оберуть «народні ради». ООН, США, СЄ, країни заходу та українська влада заявили про нелегітимність голосування.

/ фото Катерини Сергацкової

Пов`язані новини