Пункт пропуску Золоте на лінії розмежування в Луганській області буде відкрито в неділю, 24 березня, заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Україна визначила дату відкриття КПВВ «Золоте». Ми плануємо відкрити його в неділю вранці", - повідомила Геращенко.

Вона також додала, що про це вже повідомлені міжнародні партнери.

Своєю чергою, представник України в тристоронньої контактній групі Євген Марчук підкреслив, що через діючі шість пунктів пропуску на лінії розмежування щодня офіційно проходять 38 тис. цивільних, а на великодні свята ця цифра перевищить 50 тис. людей.

Він нагадав, що українська сторона двічі повідомляла росіян про готовність відкрити додатковий пункт КПВВ «Золоте».

Відповідне рішення було прийнято в Берліні ще в 2016 році лідерами нормандської четвірки. На підготовчі роботи, в тому числі розмінування, ремонт КПВВ, розчищення доріг українська сторона витратила трохи більше 7 млн ​​грн.

За словами Марчука, відкриття цього КПВВ дасть можливість не здійснювати 120-кілометровий об'їзд до Станиці Луганській. За розрахунками, в районі Золотого по обидва боки проживають: 135 тис. людей (77 тис. на підконтрольній і більше 57 тис. на непідконтрольній території).

Нагадаємо, що 31 березня 2016 року робота контрольного пункту в'їзду-виїзду «Золоте» в Луганській області була припинена через кілька годин після відкриття.

Історія відкриття-невідкриття контрольно-пропускного пункту «Золоте» триває кілька років.

Ще 31 березня 2016 року його відкривали із гімном і прапором і з усім луганським загоном прикордонників. Але все це – зі сторони, яку контролює Україна. Зі сторони бойовиків дорогу не відкрили попри попередні домовленості в Мінську. У підсумку робота КПВВ «Золоте» була припинена через кілька годин після відкриття.

Поділитись: