Війна

Путін анексував Крим через страх втратити там військові об’єкти — екс-міністр оборони США

Війна/Путін анексував Крим через страх втратити там військові об’єкти — екс-міністр оборони США
Зберегти
Вигляд
lead

Роберт Гейтс очолював міністерство оборони США з 2006 по 2011 рік. На цю посаду його призначив американський президент Джордж Буш молодший, Гейтс продовжив цю роботу і за адміністрації Барака Обами. З 1991 по 1993 він бу головою ЦРУ.

В інтерв’ю Громадському Гейст відповідав на питання, що може зробити Захід, аби допомогти Україні протистояти російській агресії, а також, чи припустився Вашингтон помилок, не давши відсіч Кремлю під час російсько-грузинської війни 2008 року.

Що, на вашу думку може зробити Захід, аби припинити російсько-український конфлікт, і щоб Україна в той же час зберегла територіальну цілісність?

По-перше, нам треба відновити баланс у наших власних відносинах із Росією. Путін продовжує за будь-якої можливості противитись інтересам Заходу та США. Я вважаю, що ми недостатньо реагували на події – вторгнення в Сирію, стеження за нашими кораблями у Балтійському морі, продовження бойових дій у східній Україні та порушення Мінських домовленостей. На мій погляд, ми маємо допомагати українцям усіма можливими способами в боротьбі за збереження територіальної цілісності; а уряду — в тому, щоб здійснювати політичні та економічні кроки задля допомоги людям у східній частині країни. Це може змінити акценти в переговорах з росіянами.

Ви були міністром оборони США у 2008 році під час війни Росії в Грузії. Як ви вважаєте, чи мали США по-іншому відреагувати на цей інцидент?

Ні, реальність така, що у 2008 році ми брали участь у двох війнах — в Іраку та Афганістані. У таких місцях як український Крим чи Грузія росіяни повністю контролювали перебіг конфлікту. Вони володіли ситуацією. Це і було причиною подальшого конфлікту Росії зі США. Ми маємо реалістично оцінювати такі речі. Нам також необхідно усвідомити, що ані європейці, ні американці не готові відправити війська в Грузію.

Говорячи про минуле, як змінились відносини США з Росією у 2014 році?

Оцінюючи минуле, завжди можна сказати, що все могло би бути інакше. Я думаю, що політичні зміни, які відбулись тут, у Києві, були причиною анексії Криму Путіним. Мені здається, він хвилювався, що через революцію на Майдані, Україна почала рухатися в західному напрямку. Тож одного дня Росія могла б залишитись без своїх військових об'єктів в Криму. Я думаю, Путін намагався запобігти цьому.

Інтерв’ю було взято під час 13-ої щорічній зустрічі Ялтинської Європейської стратегії YES.

 

Пов`язані новини