Президент Росії Володимир Путін заявив, що Севастополь в анексованому Криму «де-юре» завжди був в складі Росії, тому що при передачі Криму Україні в 1954 році про місто «просто забули». Про це Путін заявив під час зустрічі з мером Москви Сергієм Собяніним.

«Він (Севастополь, ред.) був містом центрального підпорядкування, і навіть при передачі — незаконній передачі — Криму зі складу РРФСР до складу Української РСР», — сказав Путін.

За його словами, «незаконність» передачі полягала в тому, що «рішення було ухвалене президією Верховної Ради Української РСР», після чого її затвердила Верховна Рада СРСР.

При цьому, на думку Путіна, нібито правильно було б «затверджувати Верховними Радами республік і Верховною Радою СРСР».

«Про Севастополь просто забули, і він не передавався зі складу РРФСР до складу України... Так що формально і юридично він завжди був у складі Росії», — сказав Путін.

Мер Москви Собянін підкреслив, що Москва завжди сприймала Севастополь як місто побратим, а зараз «переходить на більш системну роботу з містом».

Нагадаємо, 22 жовтня Путін підписав указ про запровадження санкцій проти України.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та США не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: