Президент Росії Владімір Путін як і раніше хоче приїхати в Париж наступного тижня, щоб обговорити складні проблеми — повідомляє посол Росії у Франції Алєксандр Орлов.

Про це пише Reuters.

Французькі чиновники шукають нові шляхи для тиску на Росію після того, як Москва наклала вето на резолюцію Ради безпеки ООН по Сирії, подану французькою стороною. Їх зростаючий гнів щодо подій в повстанських районах Алеппо призвів до перегляду питання, чи приймати Путіна 19 жовтня.

«Звичайно, він все ще хоче приїхати в Париж. Я думаю, що діалог повинен тривати, і ми тут, щоб говорити, особливо у важкі моменти», — сказав російський посол. «Ви обрали президента саме для того, щоб знайти рішення складних проблем. Владімір Путін приїде обговорити теми, які викликають гнів».

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що не був упевнений, чи буде корисною зустріч із Путіним. Російський лідер мав приїхати в Париж, щоб відкрити новий православний собор і відвідати російську художню виставку.

Міністр закордонних справ Жан-Марк Айро заявив у понеділок, що немає ніякого сенсу зустрічатися з Путіним заради обміну люб'язностями, хоча зазначив, що лідери обох країн можуть зустрітися в Берліні в той же день на саміті з обговорення кризи в Україні.

В той же час у дипломатичних колах ЄС побутує впевненість, що зустріч «нормандської четвірки» — лідерів України, Росії, Німеччини та Франції — можлива лише за умови, якщо в найближчий час буде досягнений прогрес у ключових питаннях конфлікту на сході України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Владімір Путін не поїде на заплановану 19 жовтня зустріч в Парижі через критику з боку Франсуа Олланда.

Поділитись: