Президент Росії Володимир Путін направив країнам НАТО та низці інших держав пропозицію запровадити мораторій на розгортання ракет середньої і малої дальності в Європі та інших регіонах. Проте в НАТО це звернення вважають несерйозним.

Про це повідомляє «Коммерсант» з посиланням на власні джерела.

Так, дипломат однієї з країн НАТО розповів виданню, що Кремль направив подібні листи всім країнам Альянсу,

Співрозмовник видання в РФ розповів, що Путін також надіслав листи генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу та очільниці зовнішньої політики ЄС Федеріці Могеріні, а також низці інших держав, які не входять у НАТО, зокрема Китаю.

У цьому посланні Путін запевняє, що Росія не буде розміщувати ракети в Європі та в інших регіонах до тих пір, поки цього не роблять американці.

Однак, як розповів виданню чиновник МЗС однієї з країн НАТО, Альянс не сприймає ці заклики серйозно.

«Російська влада пропонує нам ввести мораторій на розгортання ракет середньої та малої дальності, тоді як сама вона на своїй європейській частині таке озброєння вже розгорнула. Це нонсенс», — сказав співрозмовник.

Раніше в Польщі заявили, що готові до розміщення ядерних ракет США в Європі.

А міністр оборони США заявив, що хоче якнайшвидше розмістити ракети середньої дальності в Азії.

Нагадаємо, Сполучені Штати 2 серпня офіційно вийшли із договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Це був один із ключових договорів Холодної війни, який стримував загрозу ядерного конфлікту в світі. Угода між США та СРСР діяла понад 30 років.

Президент США Дональд Трамп висловив упевненість у підписанні нової ядерної угоди, але вже за участі не тільки РФ, а й Китаю.

Угоду про ліквідацію ракет середньої та малої дальності Радянський союз і Штати підписали 8 грудня 1987 року у ході зустрічі Михайла Горбачова та Рональда Рейгана у Вашингтоні. Ця угода вперше в історії дозволила ліквідувати цілий клас озброєнь. Сторони зобов'язалися знищити усі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої та малої дальності (з радіусом дії 500 до 5000 км), а також не виробляти, не випробовувати і не розгортати такі ракети в майбутньому. Усе для того, щоби запобігти можливій загрозі ядерної війни.

Поділитись: