УКРАЇНА

Путін назвав політв’язня Сенцова терористом

2 грудня, 2016 16:36
УКРАЇНА/Путін назвав політв’язня Сенцова терористом
Зберегти
Вигляд
Президент РФ Владімір Путін заявив, що український режисер Олег Сенцов засуджений не за свою творчість, а за «терористичну діяльність».

Президент РФ Владімір Путін заявив, що український режисер Олег Сенцов, засуджений не за свою творчість, а за «терористичну діяльність».

Про це повідомляє «Інтерфакс».  

«Він взяв на себе зовсім інші функції, як затверджують органи слідства і суду, а саме — фактично присвятив своє життя терористичної діяльності», — сказав Путін.

Так він відповів режисерові Алєксандру Сокурову, який виступив на захист Сенцова на спільному засіданні президентської Ради з культури і мистецтва РФ та Ради з російської мови.

«Український режисер, 20 років таборів, в північному таборі сидить хлопець. Мені соромно, що ми до цих пір не можемо вирішити цю проблему. Благаю вас, знайдіть рішення цієї проблеми », — попросив Сокуров.

Путін відповів, що «питання такого роду, звичайно, повинні вирішуватися судовою системою».

Тоді Сокуров запропонував вчинити «по-російськи і по-християнськи», оскільки «милосердя вище справедливості».

«По-російськи і по-християнськи ми діяти в цій ситуації не зможемо без рішення суду», — заявив Путін.

Нагадаємо, в серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в створенні в Криму терористичної організації, в скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також в спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко – до 10 років позбавлення волі. 

У березні 2016 Росія офіційно визнала українське громадянство Сенцова і Кольченка. Таким чином, була усунена правова невизначеність щодо їхньої громадянської належності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Джонні Депп закликав звільнити Олега Сенцова у проекті «Ув’язнені за мистецтво».

Пов`язані новини