Президент Росії Владімір назвав ключові, на його думку, умови стабілізації ситуації на сході України. Серед них він назвав і конституційну реформу в Україні.

Про це він заявив під час міжнародного економічного форуму у Санкт-Петербурзі, передає прес-служба Кремля.

«Перше - це конституційна реформа. В Мінських угодах так прямо і написано: необхідне надання автономії Донецькій та Луганській невизнаним республікам, або, як воліють говорити колеги в Києві, децентралізація влади. Це влаштовує і нас, і представників Донбасу», – заявив він.

Друге, що на думку російського лідера, має бути зроблене – це необхідність застосування ухваленого раніше закону про особливий статус «ДНР» І «ЛНР». Він, на думку Путіна, був ухвалений лише формально.

Також президент РФ переконаний, що має бути ухвалений закон про амністію, «оскільки неможливо вести політичний діалог з тими, хто перебуває під загрозою кримінального переслідування». Ще один закон, який хоче бачити Путін в Україні – про муніципальні вибори на Донбасі та їх проведення. П’ята умова – економічна реабілітація Донбасу.

Коментуючи зброю, яку використовують бойовики на сході України, Путін заявив що вона «десь береться».

Як у свою чергу неодноразово наголошувала українська влада, Україна залишатиметься унітарною державою. Окрім того бойовики, які вчиняли тяжкі злочини не можуть бути амністовані, а вибори на окупованих територіях проходитимуть тільки за українським законодавством під наглядом міжнародних організацій.

Поділитись: