Путін не контролює Кадирова, бо боїться третьої чеченської війни. Огляд преси

default/Путін не контролює Кадирова, бо боїться третьої чеченської війни. Огляд преси
Зберегти
Вигляд

Поки минулого тижня ООН вмовляла усі сторони сирійського конфлікту вступити в переговори в Женеві, російські ВПС «зруйнували майже вщент Шейх-Міскін, убивши сотні мирних жителів».

Про це пише The Financial Times. Як зазначає видання, це стратегічне місто на півдні Сирії, що утримується повстанцями, яких підтримує Захід. На думку The Financial Times, атака російських винищувачів – це чітка ілюстрація того, що Путін заважає врегулюваннню сирійського конфлікту.

«Москва прийняла сторону режиму Асада і знищує всі альтернативи йому, за винятком «Ісламської Держави». Схожим розрахунком керувався Асад в 2011 році, випустивши джихадистів із в'язниць», – пише видання.

Financial Times зазначає: «США і їх союзники повинні не залякувати повстанців, примушуючи їх прибути на переговори, а підтримати їхню вимогу – заклик до Росії припинити бомбові удари по сирійському народу».

Президент Росії Володимир Путін не вступає у конфронтацію із чеченським лідером Рамзаном Кадиров, оскільки боїться спалаху нової війни у Чечні. Про це для видання Newsweek пише журналіст «Новой газеты» Олександра Гармажапова.

Зокрема автор згадує колишніх охоронців Кадирова, чеченських активістів та опозиціонерів, що викривали злочинні дії лідера республіки, але поплатилися життям При цьому, як зазначає журналіст, ніхто в Кремлі не реагує на таку поведінку Кадирова. Автор цитує експертів, опитаних Москвським центром Карнегі: за однією із версій, Кадиров має сильний козир – персональну армію, що налічує кілька десятків тисяч осіб і вірна лише йому.

«Якщо федеральна влада арештує Кадирова, може спалахнути третя чеченська війна – конфлікт, який Кремль не може собі дозволити», – пише Newsweek. За іншою версією експертів, Кадиров намагається зрозуміти, як далеко він може зайти. Чеченський лідер випробовує Путіна, даючи зрозуміти, що його власна влада дійсно непохитна, зазначає видання.

Представники «Газпрому» готуються до зустрічі з інвесторами у Нью-Йорку і Лондоні цього тижня, для обговорення збільшення поставок газу до Європи. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Зокрема, з американцями зустріч планується в понеділок, 1 лютого, а з британцями – у четвер, 4 лютого. Згідно з непублічним бюджетом російської компанії, до якого отримала доступ агенція, «Газпром» планує збільшити поставки до Європи та Туреччини на 2%, наростивши їх до понад 162 млрд кубометрів.

Таким чином, компанія має намір побити рекордний показник 2013 року в 161 млрд кубометрів. Водночас, прес-служба «Газпрому» від будь-яких коментарів відмовилася.