В результаті санкцій Росія не дорахувалася 160 млрд доларів, але її підприємства успішно розплачуються за зовнішніми боргами, пік платежів пройдено, заявив президент РФ Володимир Путін.

"Після падіння цін (на нафту) зі 100 доларів до 50 доларів за барель у нашу економіку не прийшло 160 млрд доларів з 500. При цьому наші квазіпартнери обмежили доступ нашим банків до рефінансування на європейському ринку", - сказав Путін на засіданні Ради законодавців у Петербурзі, передає «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що в минулому році російські банки і підприємства повинні були погасити поточні кредити перед іноземними партнерами на суму 130 млрд доларів і ще 60 млрд доларів - у поточному році.

"Мабуть, хтось розраховував на якийсь колапс: ми не дорахувалися 160 млрд доларів, а повинні заплатити 130 плюс 60. Ніякого колапсу не сталося. Російська економіка відносно легко подолала ці штучні бар'єри", - сказав Путін.

"Наші підприємства досить легко розплатилися з усіма своїми кредитами - у минулому році 130 млрд доларів, і значну частину в першому кварталі 2015 року з 60 млрд доларів вже заплатили теж. Пік платежів пройдено", - зазначив президент.

Поділитись: