Війна

Росія ні на кого нападати не збирається — Путін

Війна/Росія ні на кого нападати не збирається — Путін
Зберегти
Вигляд

Президент Росії Владімір Путін назвав заяви про російську військову загрозу «міфічними і нереалістичними», а також запевнив, що Росія «не збирається ні на кого нападати». Про це повідомляє BBC.

«Звичайно, дуже приємно, часом і вигідно видавати себе за захисників цивілізації від якихось нових варварів. Але справа в тому, що Росія ні на кого нападати не збирається», — сказав Путін у дискусійному клубі «Валдай» у Сочі.

Путін також заявив, що Росія не може вплинути на результати президентських виборів в США.

«Невже хтось серйозно думає, що Росія може якось вплинути на вибір американського народу? Америка, що, це бананова країна, чи що? Америка — це велика держава», — сказав Путін.

Крім того Путін зазначив, що Дональд Трамп не є фаворитом Росії.

«Повна нісенітниця, і просто спосіб внутрішньополітичної боротьби, і спосіб маніпулювання громадською думкою», — сказав президент Росії.

За його словами, на фоні майбутніх виборів політичні еліти США «відволікають увагу громадян від реальних проблем Америки» і «створюють недружній образ Росії».

Путін також визнав, що в Сирії не вдається запустити політичний процес і зупинити кровопролиття.

«Здавалося би, після довгих переговорів, величезних зусиль і складних компромісів, нарешті, почав формуватися єдиний фронт боротьби з тероризмом, але цього не сталося. Не спрацювали і наші особисті домовленості з президентом Сполучених Штатів», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що НАТО направить до Польщі, Литви, Латвії та Естонії міжнаціональні військові контингенти, а також посилить свою військову присутність у Чорноморському регіоні.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що НАТО запропонує Росії переговори попри напруженість у відносинах.

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій.

Президент України Петро Порошенко на виступі в Генасамблеї ООН обвинуватив Росію у анексії Криму та підтримці бойовиків на Донбасі.

За твердженням ООН, Авіаудари по Алеппо є «злочином історичного масштабу». 

Країни ЄС назвали бомбардування Алеппо воєнним злочином.

Представники урядів ЄС та США заявили про можливість нових санкцій відносно Росії у разі подальшого погіршення ситуації в Сирії.

В Алеппо повідомляють про загибель цивільних осіб від касетних бомб російського виробництва та атаки на лікарні.

Згідно з припущенням спецпредставника ООН по Сирії Стаффан де Містура, інтенсивний наступ сирійських урядових військових сил за підтримки Росії на східну частину Алеппо може призвести до повного зруйнування міста за два місяці.

14 жовтня президент РФ Владімір Путін ратифікував угоду про безстрокове розміщення авіасил РФ у Сирії.

Читайте також: Алеппокаліпсис сьогодні

Пов`язані новини