Президент Росії Володимир Путін підписав угоду з Вірменією про Об'єднане угрупування військ.

Президент Росії Володимир Путін ухвалив пропозицію про підписання угоди з Вірменією про створення Об'єднаного угрупування військ двох країн.

Документ опублікований на російському інтернет-порталі правової інформації.

«Прийняти пропозицію уряду Російської Федерації про підписання угоди між Російською Федерацією та Вірменією про Об'єднане угрупування військ (сил) Збройних Сил Республіки Вірменія та Збройних Сил Російської Федерації», — йдеться в розпорядженні Путіна.

Згідно з документом, Путін доручив Міноборони провести за участю МЗС переговори з вірменською стороною і після досягнення домовленості підписати від імені Російської Федерації зазначену угоду. Президент також дозволив вносити до цього проекту зміни, що не мають принципового характеру.

Об'єднане угрупування військ має розташовуватися в Кавказькому регіоні.

ОГВ включає органи управління і війська двох країн, «розгорнуті в регіоні в період безпосередньої загрози агресії або у воєнний час для відбиття можливої ​​агресії і сплановані до застосування під єдиним командуванням».

До завдань угрупування, зокрема, відноситься прикриття сухопутної частини кордону Росії і Вірменії, а також участь в захисті рубежів в повітряно-космічному просторі, організація ППО.

Нагадаємо, в ніч на 2 квітня Вірменія і Азербайджан заявили про різке загострення ситуації в зоні карабаського конфлікту. Сторони конфлікту звинуватили одне одного в обстрілах по всій лінії фронту.

В результаті зіткнень в Нагірному Карабасі загинули щонайменше 33 людини і понад 200 отримали поранення.

5 квітня у Нагірному Карабасі оголосили перемир'я.

Також дивіться фоторепортаж Громадського із зони Карабаського конфлікту.

Читайте репортаж Тетяни Козак, яка побувала на передовій, зокрема, в с. Талиш, куди на початку квітня увійшли азербайджанські війська, але так і не змогли взяти місто під контроль. 

На межі миру: як живе самопроголошена Нагірно-Карабаська Республіка

Поділитись: