Владімір Путін поступається Україні, тому розігрує сирійську карту, щоб повернутися на світову арену і позбутися статусу парії, вважають західні дипломати.

Джерела hromadske.tv у дипломатичних та провладних колах у Франції, Британії та США пояснюють, що метою Путіна може бути випробуваний прийом – розбрат між європейцями, у цьому випадку - між Францією і Німеччиною, йдеться у статті Путін і Обама, Сирія та Україна - страхи та надії дипломатів щодо Генасамблеї ООН.

За їх словами, Кремль спробує розігріти протистояння, що намітилося між Берліном та Парижем через питання президента Сирії Башара Асада. Німецька канцлерка Ангела Меркель на саміті в Брюселі зазначила про можливість переговорів з сирійським лідером Башаром Асадом. У Франції історичний зв’язок із Сирією, через що вона зайняла жорстку позицію, що полягає в неможливості будь-яких контактів з Асадом, окрім розмови про його відмову від влади, пояснюють дипломати.

Цю позицію підтримала і головний дипломат ЄС Фредеріка Могеріні. Німці і американці в цьому питанні менш категоричні. Росія ж ніби не буде готова долучитися до врегулювання в Сирії, але є шанси, що погодиться на відхід Асада.

Співрозмовники hromadske.tv пояснили, що мотив Путіна сьогодні, окрім показати себе людиною, яка готова «врятувати світ» від Ісламської держави, – не лише підтримати давнього друга, диктатора Асада. Він прагне вчасно перетворитися з «частини проблеми» на «частину вирішення», якомога довше затриматися на Близькому Сході і зберегти єдину в Середземномор’ї російську військову базу в Тартусі. Сирія може бути і маневром у відносинах з Заходом, щоб той перемкнув увагу з України.

За 4,5 роки війна у Сирії забрала, за даними ООН, більше 220 тисяч життів, понад 4 млн виїхало з країни - переважно в Ліван, Туреччину та Йорданію, майже 8 млн є внутрішніми переселенцями.

hromadske.tv

/Фото: прес-служба Кремля

Поділитись: