Життя

Путін заявив про можливість компромісу з Японією щодо Курил

Життя/Путін заявив про можливість компромісу з Японією щодо Курил
Зберегти
Вигляд

Президент Росії Владімір Путін допускає можливість компромісу із Японією щодо території Курильських островів за умови зростання рівня довіри між Москвою і Токіо.

«Мова не йде про якийсь обмін, про якісь продажі, мова йде про пошук рішення, при якому жодна із сторін не буде відчувати себе ані переможеною, ані переможцем», – сказав Путін в інтерв'ю Bloomberg.

Він також заявив, що Росія «не торгує територіями», проте виступив за вирішення цієї проблеми спільно з Японією.

«І якщо ми досягнемо такого ж високого рівня довіри з Японією (як з Китаєм, – ред.), зможемо знайти якісь компроміси», – додав Путін.

Зазначимо, 2 вересня на Східному економічному форумі у Владивостоці відбудеться зустріч Путіна з прем'єром Японії Сіндзо Абе. За даними японського видання Kyodo, однією з тем зустрічі буде територіальне питання.

Раніше на голова Міноборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія цього року розмістить на Курилах берегові ракетні комплекси «Бал» і «Бастіон», а також безпілотні літальні апарати нового покоління «Елерон-3».

Японія висловила стурбованість у зв'язку з намірами Росії розмістити військову базу на Курилах.

Суперечка стосовно Курильських островів між Росією та Японією триває ще від кінця Другої світової війни, відколи радянські війська окупували території, які Японія називає «північними». Саме це заважає країнам підписати формальний мирний договір.

Пов`язані новини