Президент Росії Володимир Путін 27 серпня знову незаконно приїхав в окупований Крим. На цей раз «відкривав» нову ділянку траси «Таврида». Через цей візит Міністерство закордонних справ України вже висловило протест Москві.

Про поїздку Путіна повідомляє російське РБК.

Там кажуть, що той проїхав за кермом «Ауруса» (спеціально розроблений у Росії елітний автомобіль для публічних поїздок Путіна) по новій ділянці траси «Таврида». Також президент РФ перед цим оглянув дорогу з гвинтокрила.

Реакція України

У МЗС України вже засудили такі дії Путіна та направили ноту протесту Москві. Візит в окупований Крим назвали незаконним і неузгодженим.

«Будівництво дороги, як і будь-які інші дії окупаційної влади, жодним чином не можуть змінити конституційно закріплений статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах», — наголосили українські дипломати.

Там кажуть, що Україна продовжує розглядати цей візит, як і усі попередні поїздки російських посадовців до окупованого Криму, як грубе порушення російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України та цинічне і демонстративне нехтування російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права. 

У МЗС також додали, що поступово працюватимуть над подальшим розширенням санкцій проти тих, хто причетний до незаконної діяльності в окупованому Криму.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: