Політика

«Путін.Війна»: Є свідчення та відеодокази присутності на Донбасі чеченських бойовиків

Політика/«Путін.Війна»: Є свідчення та відеодокази присутності на Донбасі чеченських бойовиків
Зберегти
Вигляд

У доповіді «Путін.Война», підготовленій за матеріалами загиблого російського опозиціонер Боріса Нємцова, наведено низку доказів участі чеченських бойовиків у війні на сході України.

Про це під час презентації доповіді розповів соратник Нємцова, опозиціонер Ілья Яшин.

Він нагадав, що ще в грудні 2014 року лідер Чеченської Республіки Рамзан Кадиров в ефірі одного з російських телеканалів заявив, що планує просити президента Росії Владіміра Путін звільнити його від посади президента Чечні, щоб поїхати на схід України і особисто взяти участь у бойових діях.

«Кадиров нікуди не поїхав, а от бойовики, що служили у підконтрольних йому силових структурах, активно беруть участь у бойових діях не сході України. Вперше чеченські бойовики з’явилися на Донбасі ще в травні 2014 року: вони поповнили батальйон «Восток» та брали активну участь у штурмі донецького аеропорту – тоді до речі чеченські бойовики понесли перші значні втрати. Зокрема було підбито один кадирівських КАМАіз: декілька людей тоді загинули та були серйозно поранені. Ці дані підтвердив травматолог Дєніс Клос, який приїхав з Чукотського автономного округу на Донбас, щоб допомагати сепаратистам», – розповів Яшин.

Як розповів Яшин під час презентації, наступне велике поповнення з Чечні прибуло на територію Донбасу в серпні 2014 року одночасно з масовим вторгненням російських збройних сил.

«У доповіді представлені свідоцтва чеченських бойовиків, які брали участь у перекиданні на територію України цілої колони збройних сил <…> Є збережений відеоматеріал з колоною російською важкою технікою на фоні якої чеченські бойовики чеченською мовою кажуть, що вони їдуть в Україну, щоб бомбити українців, щоб розвіяти їхній прах по вітру», – розповів Яшин.

/ фото Грани.ру

Пов`язані новини