Кілька родин, майно яких було повністю знищене внаслідок вибухів боєприпасів на складі у Сватовому Луганської області рівно 5 років тому, 29 жовтня 2015-го, досі не отримали компенсацій.

Про це нам розповів мешканець Сватова Олег Рибалкін, будинок якого тоді повністю зруйнував снаряд.

«[Спроби отримання компенсацій] нічим не закінчились. Вже цього року я отримав відповідь з Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, що ми не потрапляємо під порядок отримання компенсаційних виплат, який був затверджений у 2019 році. І єдиним можливим засобом отримання компенсаційних виплат є звернення до суду», — розповів Рибалкін.

Мешканець Сватова зазначив, що він звертався до суду ще у 2017 році, але тоді цивільний суд вирішив, що його позов може розглядати лише адміністративний суд. Адміністративний, своєю чергою, перенаправив Рибалкіна до цивільного суду.

«Зрештою, я дійшов до Великої палати Верховного суду, щоб зʼясувати, в якому порядку мені звертатися до суду. Велика палата відповіла, що треба звертатись у цивільному порядку. От тепер готую позов у цивільному порядку», — розповів Олег Рибалкін.

Що тоді сталося?

Ввечері 29 жовтня 2015-го на складах спалахнула велика пожежа. Внаслідок неї загинули четверо людей. Пошкодження отримали 59 багатоповерхівок і майже 600 приватних будинків, чотири з яких снаряди зруйнували вщент. Саме власники останніх досі не змогли отримати компенсації.

Поділитись: