П'ятьох чоловіків засудили за крадіжку коштовностей на 113 млн євро з музею Дрездена

«Зелене склепіння» у музеї в Дрездені, яке пограбували у 2019 році, відкрили для відвідувачів 30 травня 2020 року
«Зелене склепіння» у музеї в Дрездені, яке пограбували у 2019 році, відкрили для відвідувачів 30 травня 2020 рокуAP Photo / Jens Meyer

Німецький суд визнав п'ятьох чоловіків винними у крадіжці коштовностей на 113 мільйонів євро з музею в Дрездені у 2019 році.

Про це повідомляє BBC.

Чоловіки є членами «клану Реммо». У 2019 році вони викрали дорогоцінні предмети на 113 мільйонів євро з музею в Дрездені. Через рік після злочину поліція провела перші затримання.

Правоохоронці з'ясували, що банда жила в Берліні, але декілька разів відвідувала музей у Дрездені, щоб підготувати план пограбування.

Були побоювання, що багато викрадених предметів не вдасться знайти. Але частину коштовностей повернули в музей після того, як троє чоловіків, які зізналися у крадіжці, погодилися розкрити, де заховали награбоване, в обмін на менш суворі покарання.

Усі викрадені коштовності були частиною скарбниці, зібраної у 18 столітті королем Польщі та курфюрстом Саксонії Августом Сильним. Він не лише збирав предмети, вкриті діамантами та дорогоцінним камінням, але й спроєктував «Зелене склепіння», у якому їх мали виставляти.

Крадіжка із «Зеленого склепіння»

Пограбування сталося вранці 25 листопада 2019 року. Зловмисники проникли в Дрезденський замок, де розташований музей, підпалили електрощиток, знеструмили будівлю і в такий спосіб вимкнули сигналізацію. З камер відеоспостереження було видно, як декілька ймовірних зловмисників невеликого зросту пролізли через вікно в скарбницю.

У грабіжників було лише декілька хвилин, щоб забрати три набори ювелірних виробів 18 століття. Поліція приїхала на місце злочину за 5 хвилин після того, як працівники служби безпеки музею підняли тривогу. Але зловмисники уже втекли, а потім спалили автівку, на якій приїхали в музей.

Пограбування викликало питання щодо заходів безпеки музею. Навіть один із грабіжників у суді висловив здивування тим, що вони змогли розпиляти віконні ґрати непомітно, попри шум, який створювали.

Поліція навіть розслідувала причетність чотирьох охоронців музею до пограбування, бо вони повільно реагували на злам, але торік справу закрили. Наразі систему безпеки музею відремонтували, а співробітники музею хочуть відреставрувати віднайдені коштовності та повернути їх на показ. Також музейники змирилися з утратою решти колекції.