Питання гендерної рівності та безпеки українських жінок і дітей у зоні конфлікту на Донбасі потребують уваги ООН.

Питання гендерної рівності та безпеки українських жінок і дітей у зоні конфлікту на Донбасі потребують уваги ООН. 

Про це заявила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час візиту до Нью-Йорка, передає Урядовий портал.

Климпуш-Цинцадзе зауважила, що «ООН-Жінки» зробили вагомий внесок у посилення прав жінок та гендерної рівності в України.

«Підвищення статусу офісу «ООН-Жінки» в Україні до Національного бюро (Country Office) з січня 2018 року дозволить розширити сфери співпраці щодо гендерної рівності в Україні, зокрема, щодо виконання положень Резолюції ООН 1325», – зазначила вона.

Віце-прем'єр-міністрка закликала виконавчу директорку «ООН-Жінки» Фумзіле Мламбо-Нгкукою сприяти у приверненні уваги в доповідях Генерального секретаря ООН з гендерних питань до стану українських жінок і дітей Донбасу, які постраждали від конфлікту внаслідок агресії Росії.

Вона також підкреслила, що Уряд України розробив План дій для реалізації заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок.

Нагадаємо, Європарламент вимагає від 11 країн ЄС ратифікувати Стамбульську конвенцію (конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами).

Поділитись: