Члени Ради безпеки ООН піднімуть питання незаконного засудження російським судом українського режисера Олега Сенцова та інших громадян України.

Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання уряду.

«Наші західні партнери, постійні і непостійні члени Радбезу ООН піднімуть питання з приводу незаконного засудження Сенцова та інших громадян України в Радбезі ООН, тому що Росія, яка є постійним членом РБ ООН, постійно порушує статут ООН і міжнародно-правові документи, які є основою глобальної архітектури безпеки, поваги прав людини і громадянина», – повідомив він.

Голова уряду відзначив, що говорив з цього приводу з послом Нової Зеландії в Україні та Польщі, а глава МЗС України Павло Клімкін провів декілька телефонних розмов із закордонними парнерами на цю тема.

Окрім того, за словами Яценюка, Україна підготувала четвертий позов проти Росії у Європейський суд з прав людини за порушення права на суд українських громадян, утримуваних у РФ.

«Така політична розправа вже зараз має відповідні наслідки з української сторони. Уряд схвалив рішення щодо подачі четвертого позову до ЄСПЛ проти РФ. Це позов "Україна проти Росії", і частиною його є порушення права на правосуддя, а саме Сенцова і інших громадян, які були незаконно засудженні російським судом», – повідомив Яценюк.

Як відомо, 25 серпня Ростовський суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, Кольченка – до 10.

Поділитись: