МВС Росії анулював дозвіл на проживання рабину Еделькопфу через «загрозу безпеці РФ». Суди схвалили це рішення.

Російський суд підтримав рішення МВС анулювати дозвіл на проживання громадянину США Ар’є Еделькопфу, який є головою єврейської громади у Сочі. Згідно з заявою МВС, рабин Еделькопф «своїми діями створює загрозу безпеці РФ», повідомляє «Интерфакс».

Міністерство внутрішніх справ Росії анулювало Еделькопфу дозвіл на проживання після того, як він звернувся по російське громадянство. Рабин не зміг оскаржити рішення МВС, яке підтримали Центральний районний суд Сочі та апеляційна колегія Краснодарського крайового суду.

«У справі повністю відсутні факти й докази того, що Еделькопф чинив якісь дії проти Росії, що є загрозою її безпеки. Він прожив у цій країні 16 років, тут виросли його семеро дітей. У зв’язку з тим, що рішення суду першої інстанції набуло чинності, Еделькопф має негайно покинути територію Росії, інакше йому загрожує депортація», — розповів захисник рабина Міхаіл Школьнік.

Ар'є Лейб Еделькопф народився в Ізраїлі у 1978 році. У 1988 році набув громадянства США, а з 2001 року проживає у Росії. Згодом він став керівником міської єврейської общини в Сочі.

У Еделькопфа в Росії проживають дружина і семеро дітей. Всі вони є громадянами Ізраїлю. МВС анулювало їхні дозволи на проживання у Росії також, пояснюючи це необхідністю «воз’єднання» родини, пише «Кавказский Узел».

Рішення про вигнання родини Еделькопфа з Росії співпадає з позовом про розрив договору оренди земельної ділянки для будівництва синагоги.

«Можливо, це збіг, але він дуже дивний», — розповіла членкиня єврейської общини Сочі Маріанна Гузікова.

Апеляційний суд відмовив адміністрації Сочі у розриві договору про оренди земельної ділянки, оскільки єврейська релігійна община її сплатила.

Проте, якщо Еделькопфа виселять з Росії, єврейська община втратить лідера і не зможе вчасно втілити проект будівництва синагоги — договір про оренду ділянки стікає у 2018 році.

Глава міста Сочі Анатолій Пахомов виступає проти будівництва синагоги, оскільки ділянка знаходиться по сусідству з лікарняним комплексом, якому бракує парковки.

«Якщо ми дамо дозвіл на будівництво синагоги, то уявіть, що там буде. Скільки євреїв буде збиратися на свої збори у лікарняному містечку? Чи вистачить для всіх місця? Звісно ні! Це створить незручності і для єврейської общини, для хворих і відвідувачів лікарняного містечка, де фактично нема місця для парковки», — пояснив він.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: