Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народного депутата Олександра Онищенка. 

За надання згоди на притягнення до відповідальності Онищенка проголосували 275 депутатів.

За затримання Онищенка проголосували 265 депутатів.

За згоду на арешт Онищенка проголосували 263  депутати.

Таким чином, Рада підтримала подання генерального прокурора Юрія Луценка.

Самого Онищенка не було у залі засідань парламенту. Генеральний прокурор Луценко у заключному слові перед голосуванням підтвердив, що депутат уже знаходиться не в Україні.

«Сьогодні Онищенку дали втекти. Це правда. Дали йому втекти законом про регламент роботи Верховної Ради, яким передбачена саме така процедура притягнення депутата до кримінальної відповідальності... На жаль, пан Онищенко 2-го числа цього місяця літаком покинув Україну як народний депутат, зупинити якого правоохоронні органи не мають жодної законної можливості», – сказав генпрокурор Юрій Луценко у заключному слові перед голосуванням.

Він також сказав, що гарантує як генеральний прокурор відкритий процес у справі Онищенка.

«Я як генеральний прокурор, вивчивши подання, довіряю цій інформації і свідченням у справі», – додав також Луценко.

Раніше Рада почала розгляд подання генпрокурора на затримання і арешт Онищенка.

Раніше повідомлялося, що НАБУ та Антикорупційна прокуратура проводять розслідування щодо зловживань в «Укргазвидобуванні» у 4 областях.

3 червня депозит «Укргазвидобування» на 373 млн гривень заарештував суд. 11 травня офіс «Укргазвидобування» заблокували працівники СБУ та «Альфи».

16 червня НАБУ арештувало приватний літак фігуранта цієї справи, депутата Олександра Онищенка.

22 червня на виході з Лук'янівського СІЗО відразу після звільнення під заставу в середу детективи Національного антикорупційного бюро затримали Валерія Постного та Олега Рябошапку - фігурантів кримінального провадження про розкрадання газу, видобутого в рамках договорів спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

25 червня суд арештував фігуранта справи «Укргазвидобування» Рябошапку терміном на 60 днів з можливістю внесення застави в сумі 100 млн грн.

1 липня підозрюваного у розкраданні українського газу Валерія Постного привезли до Апеляційного суду Києва на швидкій і в супроводі спецназу Національного антикорупційного бюро.

Під час засідання Постному довелось міняти памперси в залі Апеляційного суду Києва. Детальніше про це засідання читайте у публікації «Підозрюваний на каталці, метамфетамін та памперси: як проходив суд над фігурантом «справи Онищенка».

2 липня детективи Національного антикорупційного бюро затримали дванадцяту фігурантку «справи Онищенка».

2 липня ще одного фігуранта «справи Онищенка» Свіченка відпустили під заставу у 5 млн гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile