Верховна Рада України прийняла закон, за яким військові контрактної служби отримують можливість за бажанням звільнитися

Верховна Рада України прийняла закон, за яким військові контрактної служби отримують можливість за бажанням звільнитися. Про це повідомляє «УНІАН».

Депутати ухвалили проект Закону № 5337-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби».

Згідно з законом, право на звільнення отримають військові, дію контракту яких було продовжено понад норму на період об’явлення демобілізації, і які прослужили не менш ніж 18 місяців з дати продовження дії контракту.

Також можливість буде у тих, хто уклав контракт строком до закінчення особливого періоду чи до оголошення рішення про демобілізацію та відслужив 24 місяці.

Під час обговорення положень законопроекту, найбільша дискусія точилась відносно часу, в яким мають бути звільнені ті військовослужбовці, чиї контракти завершились: протягом одного року чи двох.

Депутати зазначили, що на сьогоднішній день строк контрактів деяких військовослужбовців завершився і вони хочуть звільнитися, проте їх не відпускають.

Після дискусії парламентарі все ж зменшили строк звільнення до одного року, а не двох, як пропонувалося в законопроекті.

Раніше повідомлялося, що Президент Петро Порошенко ветував закон, що дозволяє військовим, які уклали на початку АТО контракти «до завершення особливого періоду», розірвати їх або укласти такі контракти заново.

Верховна Рада підтримала вето президента Петра Порошенка і відхилила закон, що дозволяв контрактникам розривати безстрокові контракти.

Нагадаємо, Верховна Рада 12 липня дозволила військовим, які проходять службу на контрактній основі під час військових дій у країні, при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або достроково розірвати його.

Поділитись: