УКРАЇНА

Рада має якнайшвидше ухвалити закон про фінполіцію для ліквідації податкової міліції — член комітету Ради

9 лютого, 2017 20:26
УКРАЇНА/Рада має якнайшвидше ухвалити закон про фінполіцію для ліквідації податкової міліції — член комітету Ради
Зберегти
Вигляд
Правову невизначеність повноважень податкової міліції треба вирішити в спосіб прийняття нового закону про фінансову поліцію

Правову невизначеність повноважень податкової міліції треба вирішити в спосіб прийняття нового закону про фінансову поліцію.

Про це в ефірі Громадського повідомила Тетяна Острікова — член комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

За її словами, на сьогодні Верховна Рада через плутанину у пунктах закону позбавила податкову міліцію повноважень. Зокрема, розділ «Податкова міліція» з нормами про повноваження, завдання та функції був вилучений з Податкового кодексу. Внаслідок цього наразі результати слідчих дій та легітимність здобуття доказів податковою міліцією можна ставити під сумнів.

«Доля податкової міліції не вирішена. Це правоохоронний орган, який розслідує кримінальні провадження, який веде оперативно-розшукову діяльність. Верховна Рада не прийняла рішення про її ліквідацію. Через плутанину з пунктами, розділ «податкова міліція» був вилучений з податкового кодексу. Сталася технічна помилка, внаслідок якаої податкова міліція була вилучена. Треба максимально швидко розглянути законопроект (про фінансову поліцію — ред.) і внести його в парламент», — сказала Острікова.

Вона зазначила, що новостворений орган замість податкової міліції має бути незалежним, який координуватиметься через міністра фінансів.

«В державі немає єдиного органу, який буде нести відповідальність за економічну безпеку. Треба створити єдиний але ефективний орган, де не буде колективної безвідповідальності, і де будуть ефективно викритвати економічні злочини», — заявила Острікова.

За її словами, законопроект не просувається далі і не вноситься на розгляд до Верховної Ради, зокрема, через те, що він стосується повноважень багатьох інших органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податкова міліція чи поліція: силовики проти аналітиків.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини