Рада може розглянути законопроект №5313 про збільшення україномовного контенту на телебаченні 16 березня.

Рада може розглянути законопроект №5313 про збільшення україномовного контенту на телебаченні 16 березня.

Про це заявив Голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні погоджувальної ради.

«Щодо квот української мови на телебаченні. Як тільки законопроект пройде комітет, я думаю, весь зал підтримає включення його до порядку денного, щоб ми змогли його розглянути», — сказав він.

Спікер закликав комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянути його 15 березня, щоб 16 березня розглянути на засіданні Ради.

Раніше, Президент України Петро Порошенко виступив за прийняття закону про збільшення частки української мови на телебаченні.

Нагадаємо, 8 листопада 2016 року набули чинності зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Телерадіоорганізації, здійснюючи радіомовлення, мають забезпечувати упродовж першого року трансляцію 25 відсотків загального обсягу пісень українською мовою, поширених протягом доби, а також у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.

Протягом другого року після набуття чинності нововведень до Закону ця частка становитиме — 30 відсотків, а третього року — 35 відсотків.

Крім того, телерадіоорганізації мають забезпечувати з першого року не менше ніж 50 відсотків добового обсягу ведення передач державною мовою, другого року — не менше ніж 55 відсотків, а протягом третього року — не менше як 60 відсотків.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile