Рада Національного банку України під час свого засідання 17 грудня 2019 року надала рекомендацію Кабінету міністрів України, у якій закликала ініціювати скасування оподаткування відсотків за банківськими депозитами.

Про це йдеться у прес-релізі за підсумками засідання ради НБУ.

«З метою залучення коштів населення до банківської системи, (Кабінету міністрів) звернутися до Верховної Ради з пропозицією відмінити податок за відсотками по депозитних вкладах», — йдеться у прес-релізі.

Також у Раді Нацбанку рекомендували уряду зареєструвати у парламенті законопроєкт, яким суму банківського депозиту, яку гарантовано отримає вкладник у разі банкрутства банку, пропонують збільшити до 500 тисяч гривень.

Наразі держава гарантує вкладникам банків депозити в межах 200 тисяч гривень. Такі вклади клієнти банків можуть отримати навіть у разі, якщо банк збанкрутує. Їх виплатить Фонд гарантування вкладів.

Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства відсотки, які банки виплачують за депозитами населення, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (18%) та військовим збором (1,5%).

Раніше у Фонді гарантування повідомили, що держава гарантує 98% всіх вкладів, які українці мають у банках.

Поділитись: