ENRU

Рада не підтримала випуск ПДВ-облігацій

Верховна Рада, попри погрози податкового комітету, ухвалила закон №6600 про внесення змін до бюджету на 2017 рік без урахування правки про випуск облігацій.

Для ухвалення поправки не вистачило голосів депутатів.

Поправка, узгоджена комітетом ВР з податкової та митної політики, внесена народними депутатами Артуром Герасимовим та Андрієм Тетеруком, передбачала випуск облігацій внутрішньої державної позики для відшкодування ПДВ за заявами, що подали до 1 лютого 2016 року та не були узгоджені.

Окрім того, комітет вніс правку, яка надавала б можливість узгоджувати перелік платників, що мають право на таке відшкодування. Це дозволило б комітетові «вручну» коригувати список підприємств, які отримають кошти.

Наразі заяви платників на відшкодування ПДВ за періоди, що передували введенню електронної системи адміністрування, містяться в так званому «тимчасовому реєстрі». Відшкодування за такими заявами здійснюється у хронологічному порядку після проведення їх перевірки Фіскальною службою, або після судового чи адміністративного рішення.

За даними ДФС на сьогоднішній день сума невідшкодованого за попередні роки ПДВ — 4,5 мільярдів гривень.

Ідею відшкодовувати ПДВ облігаціями, а не грошима, голова комітету Ніна Южаніна пояснила тим, що більшість сум перебуває в судових спорах і в разі ухвалення рішень на користь бізнесу, ПДВ доведеться відшкодовувати грошима. На думку голови комітету, це може завадити шкоди системі автоматичного відшкодування, що діє з 2017 року і дозволяє державі не накопичувати борг перед бізнесом. Комітет уважає, що виплата старих боргів може негативно вплинути на поточне відшкодування.

Варто зазначити, що закон передбачає щомісячне обмеження щодо сум, які можуть витратити на відшкодування за тимчасовим реєстром. Така норма покликана запобігти тим шокам, про які говорила Ніна Южаніна.

У ДФС у свою чергу повідомили, що не підтримують ідею, адже нині є можливість повертати бізнесу «живі» гроші.

За словами спікера парламенту Андрія Парубія, члени комітету погрожували в цілому провалити голосування за зміни до бюджету у випадку, якщо до закону не внесуть поправку про ПДВ-облігації.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман відмовився підтримати комітет, назвавши випуск облігацій «сумнівною операцією», та запропонував «відкласти її поки в сторону».

Востаннє уряд випускав ОВДП для відшкодування податку на додану вартість у 2014 році через економічну кризу та брак коштів у бюджеті.

Нагадаємо, Рада підтримала зміни до бюджету на 2017 рік. Згідно із законопроектом, доходи держбюджету планується збільшити з 731,031 млрд гривень до 770,967 млрд гривень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram