Політика

Рада не проголосувала за позачергові вибори у Кривому Розі

Політика/Рада не проголосувала за позачергові вибори у Кривому Розі
Зберегти
Вигляд

Верховна Рада України не проголосувала за призначення позачергових виборів міського голови у Кривому Розі 27 березня 2016 року.

Сигнальні голосування показали, що для затвердження рішення недостатньо голосів.

Категорично проти призначення виборів виступив Опозиційний блок, наголошуючи, що Рада не має права звільняти міських голів. Новопризначений міськголова Кривого Рогу Юрій Вілкул є представником політсили.

Водночас у Самопомочі наголошують, що законопроект №3613  не пропонує зняти з посади Вілкула, а саме призначити позачергові вибори у місті.

Парламент також відмовився взяти до відома звіт тимчасової спеціальної комісії з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах міськголови Кривого Рогу.

У Кривому Розі в другом турі на виборах міського голови за представника Опозиційного блоку Юрія Вілкула проголосувало 50,21% виборців. За висуванця від Самопомочі Юрія Милобога – 49,79%. Різниця між кандидатами склала 752 голоси. Незадоволені оголошеними результатами виборів місцеві мешканці вийшли на протести. 5 грудня міська виборча комісія Кривого Рогу задовольнила скарги кандидата в міські голови Кривого Рогу Юрія Милобога та визнала грубими порушення з боку районних виборчих комісій. Під час засідання 7 грудня Тимчасова спецкомісія Верховної Ради з розслідування фальсифікацій на виборах міського голови в Кривому Розі визнала порушення під час виборів.

Пов`язані новини