УКРАЇНА

Рада перейменувала ряд населених пунктів на Донбасі та в Криму

УКРАЇНА/Рада перейменувала ряд населених пунктів на Донбасі та в Криму
Зберегти
Вигляд

Верховна Рада перейменувала ряд населених пунктів на непідконтрольній Україні частині Донецької і Луганської областей.

Відповідну постанову №4086 підтримали 245 народних депутатів на засіданні парламенту в четвер.

Згідно з пояснювальною запискою, в Донецькій області перейменовано 38 населених пунктів. Зокрема, перейменований місто Юнокомунарівськ Єнакіївської міськради в місто Бунге, місто Кіровське — в Хрестовку, місто Комсомольське Старобешівського району — в Кальміуське, місто Торез — в Чистяково. Крім того, перейменований Тельманівський район в Бойківський.

У Луганській області народні депутати перейменували 36 населених пунктів. Так, місто Кіровськ став Голубівкою, Красний Луч — Кришталевим, місто Краснодон перейменований в Сорокино, місто Свердловськ — в Должанськ, відповідно перейменований і Свердловський район в Довжанський. Крім того, місто Стаханов став Кадиївкою.

Крім того, Рада у рамках декомунізації перейменувала населені пункти в анексованому Криму. Відповідну постанову підтримали 255 народних депутатів на засіданні парламенту четвер.

Таким чином, парламент розглянув рекомендації Українського інституту національної пам'яті та перейменував 5 районів, 1 місто і 69 сіл і селищ АРК і Севастополя.

Згідно з постановою, зокрема, в АРК перейменовано Кіровський район в Іслямтерецкій район, Красноперекопський район став Перекопським, місто Красноперекопськ перейменований в місто Яни Капу.

Дана постанова набирає чинності з моменту повернення тимчасово окупованої території Криму під загальну юрисдикцію України.

Раніше повідомлялося, що в Україні перейменовано 327 населених пунктів в рамках декомунізації. 17 березня Рада перейменувала більше 150 міст і селищ.

Юрист Інституту національної пам’яті Сергій Рябенко в ефірі Громадського сказав, що в Україні лише 2 населених пункти звернулися до суду після перейменування.

Пов`язані новини