Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про внутрішній водний транспорт.

За законопроєкт №1182-1-д проголосували 243 депутати з 226, необхідних. Для того, аби закон набув чинності, депутати мають проголосувати за нього у другому читанні.

Законопроєктом регулюється функціонування річкового транспорту в Україні та інфраструктури, необхідної для курсування кораблів українськими річками, зокрема шлюзів.

У разі ухвалення закону у другому читанні в уряді очікують на лібералізацію ринку внутрішніх річкових перевезень. Зокрема, в українські річки дозволять заходити іноземним кораблям. Плату за проходження суднами шлюзів, встановлених на великих річках України, буде скасовано, а портові збори — знижено.

Крім цього, очікується, що остаточне ухвалення закону дозволить розвивати міжнародні річкові транспортні шляхи, зокрема шлях Е-40, який має з'єднати Чорне та Балтійське моря та надати Білорусі вихід до моря.

«Прийняття проєкту акта сприятиме створенню здорової конкуренції на ринку перевезень, покращенню інвестиційного клімату в секторі внутрішніх водних шляхів, стимулюванню розвитку суднобудівної та судноремонтної галузей», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Раніше в уряді повідомляли, що реформа внутрішньо водного транспорту та залізниці здатна забезпечити пришвидшення зростання економіки України на 3% ВВП щороку. Також там запропонували відмовитися від річкового та інших зборів, щоб стимулювати розвиток цієї галузі.

Поділитись: