Верховна Рада підтримала за основу законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України», який пропонує ввести додатковий збір на імпортні товари. За – проголосували 237 народних депутатів.

За словами міністра фінансів Наталії Яресько, цей закон – захід тимчасовий, «і це не порушує наших жодних домовленостей з ЄС».

Перед голосуванням, низка депутатів висловлювалися проти прийняття цього законопроекту. Як наголосили у «Самопомочі», «ми готові в першому читанні проголосувати, але ви, пані Яресько, берете під особисту відповідальність нашу взаємодію з СОТ».

Як прокоментував питання економічний експерт Борис Кушнірук у студії Громадського, згідно вимогам СОТ можна тимчасово підвищувати митний тариф. Однак «це ілюзія, що на цьому можна заробити».

«Коли девальвує національна валюта – десь на 300%, це означає, що у вас удвічі здорожчав імпорт. Він сам собі вже створив умови для значно меншого потрапляння на ринок», – наголосив Кушнірук.

Відповідно до законопроекту, з січня 2015 імпорт продовольчих товарів (товарні групи 1-24, згідно УКТЗЕД) обкладається додатковим збором 10%, решта товарів (групи 25-97) - за ставкою 5%. Крім того, ставка 10% вводиться для товарів, що ввозяться громадянами на територію України.

Під категорію життєво необхідних товарів, на які додатковий збір не поширюється, потрапляють природний газ, енергетичне вугілля, паливо для АЕС, нафта і нафтопродукти, банкноти і банківські метали, гуманітарна допомога.

Поділитись: