Обшуки будуть відбуватися тільки за умови їх обов'язкової відеофіксації.

Верховна Рада України підтримала законопроект №7275 про захист бізнесу.

Відповідний документ ініціював уряд, його підтримали 312 депутатів.

Відтепер особи, у приміщенні яких проводиться обшук матимуть право користуватися допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку.

Обшуки будуть відбуватися тільки за умови їх обов'язкової відеофіксації. Дії та обставини проведення обшуку, які не зафіксовано на відеозаписі, не будуть використані як докази в суді.

Також буде заборонено тимчасове вилучення комп'ютерної техніки. Сторона звинувачення буде зобов'язана робити копії необхідної інформації без вилучення техніки, на якій вона зберігається.

Особи які подають заяву про скоєний злочин будуть наділені правом протягом 24 годин отримати відповідну виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Особи, чиї права обмежуються при розслідуванні але не мають ніякого процесуального статусу (наприклад, головний бухгалтер, фінансовий директор і т.п.) отримають право звернутися до прокурора або слідчого судді з клопотанням перевірити дотримання розумних строків розслідування кримінального провадження.

Правоохоронці будуть зобов'язані обґрунтувати необхідність вилучення речей і документів, при чому не тільки оригіналів але і копій.

8 листопада Кабмін схвалив законопроект про відео- та аудіофіксацію обшуків бізнес-структур. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile