ENRU

Рада попередньо підтримала законопроект про Конституційний суд

Рада підтримала у першому читанні законопроект про Конституційний суд України. 

Відповідний документ підтримали 231 депутат при 226 необхідних. 

Згідно з проектом закону, до складу Конституційного суду входять 18 суддів: по 6 суддів призначають президент України, Верховна Рада і з'їзд суддів України. Разом з тим, КС отримає повноваження на здійснення конституційних проваджень за умови вступу у повноваження не менше двох третин суддів.

Законопроект передбачає, що в складі КС України діють Велика палата, 2 сенату і 6 колегій. Вони діють як Конституційний суд в межах, визначених цим документом.

Згідно з ініціативою, формами звернення до КС є конституційне подання, конституційне звернення і конституційна скарга.

Конституційною скаргою, згідно із законопроектом, буде клопотання про перевірку на відповідність Конституції України закону або його окремих положень, що застосований в остаточному судовому рішенні. У разі прийняття проекту закону, звертатися із скаргами зможуть особи, які вважають, що застосований в остаточному судовому рішенні в їх справі закон України або його положення суперечать Основному закону.

Автори ініціативи пропонують, щоб суддів призначали на 9 років без можливості повторного призначення.

Передбачається, що кандидатів у судді КС будуть відбирати на конкурсній основі. Конкурсні комісії будуть формуватися органами, які призначають суддів. На суддів КС буде поширюватися закон про державну службу.

Суддею КС, згідно із законопроектом, зможе бути громадянин України, який володіє державною мовою, який на день призначення досяг 40 років, з вищою юридичною освітою і стажем професійної діяльності не менше 15 років. Крім того, законом передбачено відбір суддів КС на конкурсній основі.

Повноваження судді будуть припинені після досягнення нею 70 років.

Посадовий оклад судді КС встановлюється в розмірі окладу судді Верховного суду. Винагорода судді КС буде складатися з посадового окладу та доплати за перебування на адміністративній посаді в цій судовій інстанції.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram