Верховна Рада у першому читання підтримала законопроект, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

Верховна Рада у першому читання підтримала законопроект, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

«За» відповідний документ № 7277 проголосували 236 народних депутатів.

Законопроект спрощує порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України: якщо людина не платить аліменти понад 6 місяців, виконавець може тимчасово обмежити його у праві виїзду за кордон до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Також документ впроваджує нові засоби примусового виконання рішень для неплатників аліментів протягом понад 6 місяців у вигляді:

  • обмеження боржника у праві керування транспортними засобом
  • тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії
  • тимчасове обмеження боржника у праві полювання

Також запроваджується адміністративне стягнення у вигляді соціальних робіт, які визначають органи місцевого самоврядування. 

10 листопада повідомлялося, що Мін’юст пропонує створити публічний реєстр неплатників аліментів

16 листопада 2016 року Кабмін постановив збільшити аліменти через інфляцію. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile