Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.  

Відповідний урядовий документ №5114 підтримали 250 депутатів. 

Законопроектом пропонується встановити, що видавнича продукція, яка виготовлена або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та поширена за наявності відповідного дозволу.

Це не стосується видавничої продукції, що ввозиться громадянами загальною кількістю не більше 10 примірників. Дозвіл буде видавати уповноважений орган.

Раніше, 8 вересня Кабінет міністрів схвалив законопроект про надання Державному комітету телебачення і радіомовлення повноважень забороняти ввезення в Україну книг з Росії і Криму, які мають антиукраїнський зміст.

За словами голови Держкомтелерадіо Олега Наливайко, ухвалення законопроекту дозволить заборонити в друкованих виданнях пропаганду комунізму, закликів до порушення територіальної цілісності.

10 жовтня віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що «одноголосно всі члени парламентського комітету підтримали цей законопроект» і рекомендували Верховній Раді прийняти його в першому читанні.

Поділитись: