Життя

Рада посилила захист журналістів

Життя/Рада посилила захист журналістів
Зберегти
Вигляд

Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів. За відповідний законопроект №1630 проголосували 240 нардепів.

Документом, зокрема, передбачена відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими журналіст користується під час своєї професійної діяльності; незаконна відмова у доступі журналіста до інформації; незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень; будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.

Такі дії каратимуться штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів, арештом до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років.

Водночас, за «вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста» передбачено штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів або арешт на строк до шести місяців.

Якщо такі дії будуть вчинені службовими особами, то штраф може сягнути до 500 неоподатковуваних мінімумів, а строк обмеження волі – до п’яти років.

Пов`язані новини