Верховна Рада провалила голосування за постанову, якою пропонували скасувати законопроєкт №1210, у якому, окрім іншого, підвищуються ліміти максимального річного доходу, який можна отримати фізичним особам-підприємцям.

За відповідну постанову проголосувало 84 депутати з 226 необхідних для того, аби скасувати закон про підвищення лімітів.

Зазначимо, що законопроєкт №1210 мав на меті, перш за все, запровадити в Україні антиофшорні правила. За нього у другому читанні Рада проголосувала 16 січня.

Зазначається, що ще перед ухваленням законопроєкту щодо нього тривали дискусії у бізнес-середовищі. Зокрема, окрім запровадження плану боротьби з відмиванням коштів у офшорах (план BEPS), автор документа передбачив у ньому низку інших, не пов’язаних з офшорами, положень. Серед них — підвищення ренти на видобуток залізної руди, запровадження ПДВ з експортних операцій, запровадження особистої відповідальності податкових інспекторів тощо.

Голова комітету з податкової та митної політики та автор законопроєкту Данило Гетьманцев зауважив, що всі розкритиковані бізнесом положення законопроєкту з нього приберуть до другого читання.

Водночас, під час розгляду законопроєкту депутати проголосували правку, яка збільшує ліміти для ФОПів 1, 2 та 3 груп. Так, нові ліміти складуть :

  • для 1 групи ФОП — 1 мільйон гривень (замість 300 тисяч гривень)
  • для 2 групи ФОП — 5 мільйонів гривень(замість 1,5 мільйона гривень)
  • для 3 групи ФОП — 7 мільйонів гривень (замість 5 мільйонів гривень).

Підвищені ліміти для ФОПів запрацюють після того, як президент підпише цей закон.

Зазначений закон запроваджує в Україні план BEPS — міжнародні стандарти боротьби з відмиванням грошей в офшорах. Також у законі закріплено перелік податкових правопорушень податкових органів, удосконалено процес стягнення податків та внесено низку інших змін до Податкового кодексу.

Поділитись: