Політика / Урядовий квартал Рада

Рада ухвалила закон, який дозволить розширити контроль у Чорному морі

Верховна Рада
Політика/Урядовий квартал Рада/Рада ухвалила закон, який дозволить розширити контроль у Чорному морі
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада ухвалила в цілому закон «Про прилеглу зону України», який дозволить розширити контроль у Чорному морі на 12 миль.

За законопроект проголосували 244 депутати при необхідних 226 голосах.

«Прийняття закону дозволить розширити контрольовану територію на морі на 12 морських миль, створить підстави для суттєвого скорочення контрабандного трафіку у Чорному морі, попередить випадки порушення державного кордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні та забезпечення економічного суверенітету України», — йдеться у пояснювальній записці до документу.

Конвенція ООН з морського права передбачає можливість для держави створювати прилеглу зону. В такій зоні прибережні держави можуть здійснювати контроль для того, аби запобігати митним, фіскальним чи імміграційним порушенням.

Без ухвалення окремого закону Україна не могла контролювати прилеглу зону та карати за порушення, адже прилегла зона не є ані зоною суверенітету України, ані її зоною юрисдикції, йдеться у пояснювальній записці.

Прилегла зона є ділянкою морського простору, де прибережна держава може обмежено контролювати судноплавство для запобігання порушенням. Крім того, Україна може мати права та обов’язки щодо затонулих там археологічних та історичних об’єктів

Більше про:
# Чорне море
Пов`язані новини